BCAA

18

& Free Shipping

Suplementet BCAA ofrojnë një sërë përfitimesh, duke i bërë ato një shtesë të vlefshme për regjimin e të ushqyerit të individëve që ndjekin fitnesin, sportin ose qëllimet e përgjithshme të shëndetit. Me aftësinë e tyre për të mbështetur sintezën e proteinave të muskujve, për të përmirësuar rikuperimin dhe për të kontribuar në prodhimin e energjisë, BCAA-të janë bërë një element kryesor në paketën e mjeteve të atyre që përpiqen për performancë fizike dhe mirëqenie optimale.

 

 

SKU: N/A Kategori:
Guaranteed Safe Checkout

Illyrian BCAA’s

Illyrian BCAA promotional banner
Illyrian BCAA promotional banner

Aminoacidet me zinxhir të degëzuar (BCAA) janë një grup i tre aminoacideve thelbësore – leucina, izoleucina dhe valina – që luajnë një rol vendimtar në procese të ndryshme fiziologjike brenda trupit të njeriut. Suplementet BCAA kanë fituar popullaritet në komunitetin e fitnesit dhe mirëqenies, falë përfitimeve të tyre të shumta dhe aplikimeve të gjithanshme.

Wikipedia >

Kthehu mbrapa >

Përfitimet e suplementeve BCAA:

Sinteza e proteinave të muskujve – Leucina, një nga BCAA-të, është një stimulues kryesor i sintezës së proteinave të muskujve. Ky proces është jetik për riparimin dhe ndërtimin e indeve të muskujve. BCAA-të rezultojnë veçanërisht të dobishme për ata që merren me stërvitje me rezistencë ose që kërkojnë rritje të muskujve.

Rimëkëmbja e muskujve – BCAA-të luajnë një rol vendimtar në reduktimin e dhimbjes së muskujve dhe përshpejtimin e rikuperimit pas stërvitjes. Ato ndihmojnë në minimizimin e dëmtimit të muskujve të shkaktuar nga ushtrimet, duke i lejuar individët të stërviten më shpesh dhe me intensitet më të lartë.

Burimi i energjisë – Gjatë aktivitetit fizik të zgjatur ose intensiv, trupi mund të përdorë BCAA si një burim energjie që ndihmon për të ruajtur rezervat e glikogjenit dhe për të vonuar fillimin e lodhjes. Kjo e bën suplementin BCAA të dobishëm për atletët e qëndrueshmërisë.

Performanca e përmirësuar e qëndrueshmërisë – Duke reduktuar lodhjen qendrore dhe duke mbështetur prodhimin e energjisë, BCAA-të mund të përmirësojnë performancën e qëndrueshmërisë. Atletët e përfshirë në aktivitete si vrapimi, çiklizmi ose përpjekje të tjera të qëndrueshme mund ta kenë të dobishme plotësimin e BCAA.

Menaxhimi i peshës – BCAA mund të ndihmojnë në menaxhimin e peshës duke promovuar masën e dobët të muskujve, e cila, nga ana tjetër, mbështet një metabolizëm të shëndetshëm. Kjo është e dobishme për individët që synojnë humbjen e yndyrës ose përmirësimin e përbërjes së trupit.

Kush janë suplementet BCAA të dizajnuara për:

Atletët dhe Bodybuilders – BCAA janë gjerësisht të njohura në mesin e atletëve dhe bodybuilders për përfitimet e tyre në ndërtimin e muskujve dhe rikuperimin. Ato përdoren zakonisht si një shtesë para, brenda ose pas stërvitjes.

Atletët e qëndrueshmërisë – Në fushën e sporteve të qëndrueshmërisë, si vrapimi, çiklizmi ose noti, plotësimi i BCAA shfaqet si një mjet i vlefshëm.

Ushtrime rekreative – Ofron mbështetje për rikuperimin e muskujve për ata që merren me ushtrime të moderuara.

Përdorimi:

Koha: BCAA mund të konsumohen para, gjatë ose pas stërvitjes.

Dozimi: Doza optimale ndryshon në bazë të faktorëve të tillë si pesha trupore, intensiteti i stërvitjes dhe përgjigja individuale.

 

 

Peshë 0.3 g/kg
Përmasa 10.4 × 10.4 × 17.5 cm
Flavours

Blue Raspberry, Cola Delicious, Hawaii Pineapple, Peach Ice Tea, Strawberry Midsummer, Sweet Rhubarb, Watermelon Mania, Fruit Punch

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “BCAA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shopping Cart
sqShqip
0